Artykuły
Pierożki, barszczyk, pierniki: Prudnicki Zespół Szkół Rolniczych docierał przez
Publikacja: Wtorek, 31 - Grudzień 2013r. , godz.: 11:27
Oferując świąteczne potrawy w jednej z drewnianych budek, w sercu prudnickiego rynku. Poza okazaniem mieszkańcom bezinteresownej dobroci, uczniowie pragnęli też zachęcić młodzież do skorzystania z oferty edukacyjnej "Rolnika".
Oferujemy barszcz przygotowany przez uczniów oraz pierogi z nadzieniami tradycyjnymi, w trzech odmianach: z papryczką chilli, z koperkiem i pietruszką - mówiła dla "TP" Anna Grzywa z klasy drugiej gastronomicznej.
Degustacja miała charakter darmowy (choć można było zapłacić "co łaska" na rzecz samorządu uczniowskiego, a więc głównego organizatora akcji promocyjnej). Prudniczanie mieli też możliwość zakupu pierniczków w różnych kształtach, za niewielkie sumy. Wszystko, co oferowali uczniowie, było przygotowane przez nich samych.
To już nie pierwsza tego rodzaju akcja "Rolnika" na prudnickim rynku. Tym razem jednak młodzież stacjonowała w jednej z drewnianych budek.
- Gdy tylko je postawiono, pomyślałam sobie, że fajnie byłoby je wykorzystać. Napisałam więc pismo do Gminy - opowiada Barbara Maryszewska, nauczyciel z ZSR.
Na ladzie leżały też ulotki, informujące o ofercie, która czeka na tego, który zdecyduje się na wybór właśnie Zespołu Szkół Rolniczych. Uczniowie technikum mogą uczyć się na: ekonomistę, hotelarza, architekta krajobrazu, rolnika, a także fachowca od obsługi turystycznej, agrobiznesu, turystyki wiejskiej oraz żywienia i usług gastronomicznych. Kto wybierze zasadniczą szkołę zawodową, może zostać rolnikiem, mechanikiem operatorem pojazdów i maszyn rolniczych, kucharzem lub wędliniarzem. To oferta dobra zwłaszcza dla osób, które nie planują iść na studia (chcąc mieć szybciej zawód) lub które już na wczesnym etapie edukacji pragną nadać jej bardziej zawężony, specjalistyczny bieg.
Można też wybrać Liceum Ogólnokształcące nr 2 (przypomnijmy, że teraz ono również wchodzi w skład ZSR), a tam: klasa sportowa i mundurowa. Warto więc już teraz zastanawiać się, co zrobić, gdy złoty okres gimnazjum w życiu młodego człowieka dobiegnie końca. A czas - jak wiemy - upływa z zawrotną prędkością.Powrót do wyboru artykułu +
Komentarze